VMware ESXi 7.0 için Gelen (Incoming) ve Giden (Outgoing) Firewall Port Kullanımı
  1. Anasayfa
  2. VMware ESXi

VMware ESXi 7.0 için Gelen (Incoming) ve Giden (Outgoing) Firewall Port Kullanımı

VMware vSphere Client ve VMware ESXi suncusu her hizmet için güvenlik duvarı bağlantı noktalarını açıp kapatmanıza veya seçilen IP adreslerinden gelen trafiğe izin vermenize olanak tanımaktadır.

VMware ESXi varsayılan olarak servisi aktifleştirilmiş bir güvenlik duvarı içerir. VMware ESXi kurulum sırasında güvenlik duvarı uygulaması host’un güvenlik profilinde etkinleştirilen hizmetlere yönelik trafik dışında, gelen ve giden trafiği engelleyecek şekilde yapılandırılır.

VMware ESXi güvenlik duvarında desteklenen portlar ve protokollerin listesi için https://ports.esp.vmware.com/ adresindeki VMware Ports and Protocols Tool mutlaka inceleyiniz.

VMware VMware Ports and Protocols Tool, varsayılan olarak yüklenen hizmetler için bağlantı noktası bilgilerini listeler ESXi sunucunuzun üzerinde başka VIB’ler kurarsanız; ek hizmetler ve güvenlik duvarı bağlantı portları kullanılabilir hale gelebilir. Bilgiler öncelikle vSphere Client ‘in görünen hizmetler içindir, ancak VMware VMware Ports and Protocols Tool diğer bazı bağlantı noktalarını da içerir.