15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kadirkozan.com.tr 300 0

vCenter Converter ‘da “Error 1053: The service did not respond to the start or control request in a timely fashion” hatasının giderilmesi

Merbabalar, bu makalemde, VMware vConverter uygulamasını Windows Server 2019 işletim sistemi üzerine kurulumu tamamlandıktan sonra “VMware vCenter Converter Standalone Agent” servisinin başlatılması dumunda “Error 1053. The service did not respond to the start or control request in a timely fashion” alınan hatanın giderilmesine değiniyor olacağım.

Bu sorunu gidermek için vCenter Converter için yayınlanan “VMware vCenter Converter Standalone 6.2.0.1 Release Note” daki yer alan aşağıdaki açıklamadan yola çıkarak; Microsoft Windows Service Control Manager, yüklü tüm Windows hizmetlerinin durumunu (yani başlatıldı, durduruldu, duraklatıldı, vb.) deneteler. Varsayılan olarak, Wİndows Service Manager bir hizmetin yanıt vermesi için 30.000 milisaniye (30 saniye) bekleyecektir. Ancak, belirli yapılandırmalar, teknik kısıtlamalar veya performans sorunları, hizmetin başlatılması ve Windows Services Manager’a bu durumu raporlanması için 30 saniyeden uzun sürebilir.

Bu sorunu gidermek için ; Windows Register Editor’de HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control dizini altındaki ServicesPipeTimeOut anahtarının değeri 300000 (5 dakika) olacak şekilde değiştirilir. Yapılan bu değişikliğim geçerli olması için işletim sistemi yeniden başlatılır.

Paylaş:
ÖNCEKİ YAZI
vCenter Converter “FAILED: A general system error occurred: SSL Exception: error:140000DB:SSL routines:SSL routines: short read”, hatasının giderilmesi
SONRAKİ GÖNDERİ
PowerShell ile Active Directory’de extensionAttribute değerleri boş olan kullanıcı hesaplarının bulunması