1. Anasayfa
  2. NetApp

NetApp OnCommand Performance Manager Add Cluster Hatasi


Bu makalemizde NetApp OnCommand System Manager 7.1P2 kurulum sonrası yapılandırma “add cluster” adımında, cluster ekleme işleminde aşağıdaki hata ile karşılaşmanız durumunda yapılması gerekenleri adım adım anlatıyor olacağım. 

u hata daha önce kurulmuş veya bağlantısı kesilmiş bir OnCommand Performans Manager’ın Storage üzerinde tanımlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hatayı gidermek ve yeni OnCommand Performance Manager sunucusuna, hata veren NetApp Storage Cluster eklenmesi için storage üzerindeki eski OPM’a ait uygulama kaydının silinmesi gerekecektir.

Hata veren storage sisteme ssh bağlantısı ile bağlanır ve “diag” modda geçiş yapılır.

Storage üzerindeki uygulama kayıtları görüntülenir. Bu işlem için “application-record show” komutunu kullanabilirsiniz.

Komut çıktısındaki OnComamnd Performance Manager’a ait isim bilgisi not alınır ve “application-record delete” komutu ile kayıt silinir.

Eski OnCommand Performance Manager’a ait kayıt silindikten sonra yapılandırma adımlarından tekrardan cluster ekleyebilirsiniz.

Cluster ekleme işlemi tamamlandıktan sonra “application-record show” komutu ile bu işlemi doğrulayabilir ve OnCommand Performance Manager web arayüzündeki; Storage –> Cluster adımlarından da kontrol edebilirsiniz.