15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://kadirkozan.com.tr 300 0

VMware Horizon 7 Sürüm Seçimi

Merhabalar, kuruluşuzun VDI ihtiyaçlarınıza göre en uygun VMware Horizon sürümünün belirlenmesinde “VMware Horizon 7 Edition Selector” size yol gösterici olacaktır.

Bu araçta yer alan 16 soru setinin cevaplanması ile uygun olan sürüm ve özelliklerine ulaşabilirsiniz.

https://www.vmware.com/eucproductselector.html

Bu soru setlerini türkçe açıklamaları aşağıdaki gibidir.

 1. Sanal masaüstlerinizi veya uygulamalarınızı VMware vSphere’de çalıştırmayı planlıyor musunuz?
 2. Sürükleyici, 2D ve 3D grafiklerin yüksek performanslı oluşturulmasını gerektiren uygulamalarınız var mı?
 3. Citrix XenApp gibi uygulama sanallaştırma / uygulama yayınlama kullanıyor musunuz?
 4. Son kullanıcınız, masaüstü bilgisayarlarına, uygulamalarına ve çevrimiçi hizmetlerine tek oturum açma kolaylığı ile güvenli bir şekilde erişmek için birleşik bir çalışma alanından veya mağazadan yararlanabilir mi?
 5. Masaüstü işletim görüntünüzü basitleştirip kolaylaştırmak, depolama alanını azaltmak ve uygulamaların nasıl sağlandığını, güncellendiğini ve kullanımdan kaldırılacağını mı arıyorsunuz?
 6. Oturumlar arasında korunan kullanıcı / rol tabanlı uygulama katmanı, persona ve kullanıcı özelleştirmesi ile isteğe bağlı olarak kalıcı olmayan masaüstü bilgisayarları anında sunmak ister misiniz?
 7. Kuruluşunuz, sanal, fiziksel ve bulut da dahil olmak üzere herhangi bir cihazda ve herhangi bir ortamda özelleştirilmiş personele gönderme yeteneği ile kullanıcı ortamının ve ayarlarının politika tabanlı yönetiminden yararlanabilir mi?
 8. Pano, USB, yazdırma, istemci sürücüleri gibi istemci özelliklerini kullanıcı rolüne, konuma ve diğer bağlama göre seçici olarak etkinleştirerek / devre dışı bırakarak güvenliği artırmak ister misiniz?
 9. Son kullanıcı bilgi işlem ortamınız için depolama maliyetlerinizi düşürmek ister misiniz?
 10. Sanal masaüstlerinin avantajlarının Linux ortamınıza yayılmasını ister misiniz?
 11. Sorunlu noktaları hızlı bir şekilde saptamak ve sanal masaüstü altyapınızın sağlığı ve performansı hakkında bilgi edinmek ister misiniz?
 12. İşlemleri kolaylaştırmaya ve toplam sahip olma maliyetini azaltmaya yardımcı olmak için masaüstü ve uygulama provizyonunuzu otomatikleştirmek ister misiniz?
 13. Hem sanal hem de fiziksel masaüstü bilgisayarlar için esnek görüntü yönetimi ister misiniz?
 14. Uygun fiyatlı OPEX tabanlı bir yaklaşımla, kullandıkça öde ve masaüstü bilgisayarları ve uygulamaları satın almayı tercih eder misiniz?
 15. Özel masaüstü iş yükleri / kullanım senaryolarının şirket içinde barındırılmasını mı istiyorsunuz (güvenlik / düzenleme / uyumluluk nedeniyle), ancak bulut tabanlı tek bir cam bölmesiyle ortamınızın yönetimini birleştirmek mi istiyorsunuz?
 16. Masaüstü bilgisayarları bulutta barındırılan bir hizmet olarak mı sunmak istiyorsunuz?
Paylaş:
Kategori:VMware Horizon
ÖNCEKİ YAZI
VMware Horizon 7 Sürümleri ve Karşılaştırılması
SONRAKİ GÖNDERİ
VMware Horizon Tarihi Süreci