1. Anasayfa
  2. VMware Horizon

VMware Horizon 7.12 Security Server Limitleri


Horizon Security Server, bağlandığı Connection Server destekleyebileceği sayının yarısı olan 2.000’e kadar eşzamanlı Horizon istemci bağlantısını destekleyebilir. Bu nedenle hem kapasite hem de kullanılabilirlik gereksinimlerinin karşılanması için birden fazla Security Server kullanılması oldukça önemlidir.

Her Horizon Security Server bağımsız bir örnektir; bu nedenle, kaç tanesinin konuşlandırılabileceğine dair özel bir kılavuz yoktur. Horizon Security Server, yalnızca bir Horizon Connection Server ile eşleştirilebilirken, Connection Server birden çok Security Server ile eşleştirilebilir.

Ne kadar çok Horizon Connection Server kurarsanız, o kadar çok Security kullanmanız gerektiğini unutmayın. Örneğin, en fazla 7 etkin Connection Server dağıtırsanız ve Security Server hepsiyle eşleştirmek istiyorsanız, yedeklilik sağlamak için 14 Security Server veya Connection Server başına iki tane dağıtmanız gerekir. Horizon altyapınızı tasarlarken, tüm katmanlarını gereksiz hale getirmek isteyeceksiniz, çünkü son kullanıcılarınızın ihtiyaç duyacağı yüksek kullanılabilirlik ve performans seviyelerini sağlamanın tek yolu budur.

https://docs.vmware.com/en/VMware-Horizon-7/7.12/horizon-architecture-planning/GUID-1AC83D7C-BDC6-4E32-A35C-652107BDB6D0.html