MECM Kurulum Sihirbazında “SQL Server Native Client version” Uyarısının Giderilmesi
  1. Anasayfa
  2. SCCM / MECM

MECM Kurulum Sihirbazında “SQL Server Native Client version” Uyarısının Giderilmesi

Yeni bir MEMC site yüklediğinizde, Configuration Manager SQL Server Native Client’ı yeniden dağıtılabilir bir bileşen olarak otomatik olarak yükler. Site yüklendikten sonra, Configuration Manager SQL Server Native Client’ı yükseltmez.

SQL Server Native Client güncellenmesi yeniden başlatma gerektirebilir ve bu da site yükleme işlemini etkileyebilmektedir. MECM kurulumunun bu aşamadında, site sunucusunun SQL Server Native Client’in desteklenen bir sürümüne sahip olup/olmadığını kontrol eder. Önkoşul denetimi, uzak site sistemlerindeki SQL Server Native Client sürümünü doğrulamaya alınmaz.

Mutlaka MECM Site sunucusunda yüklü olan Microsoft SQL Server Native Client sürümünün TLS 1.2 desteğini etkinleştirmek için minimum gereksinimleri karşıladığını doğrular. Minimum sürüm SQL Server 2012 SP4’tür (11.*.7001.0). Bu SQL Server Native Client sürümü TLS 1.2’yi destekler.

SQL Server Native Client uygulamasını indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=50402

SQL Server Native Client kurulumu tamamlandıktan sonra MECM Prerequest Check ekranında “Run Check” butonu ile tekrardan kontrol edilir.