15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://kadirkozan.com.tr 300 0

VMware Horizon 7.12 Composer Server Kurulumu

Horizon Composer’ı yüklemeden önce ele alınması gereken birkaç önkoşul vardır bunları yerine getirmeniz kurulum işlemi sırasında hata almadan bu operasyonu başarılı tamamlamanızı sağlar.

View Composer kurulumunu başlatmak için “VMware-viewcomposer-7.12.0-15747753.msi” paketini “Run as administrator” yetkisi ile çalıştırınız.

VMware Horizon 7 Composer kurulum sihirbazının karşılama adımında, kurulum sihirbazını başlatmak için “Next” butonu seçilir.

License Agreement” adımında lisans sözleşmesini kabul etmek için “I accept the terms in the license agreement” radyo butonu seçilir ve kurulum sihirbazının bir sonraki adımına geçmek için “Next” butonu seçilir. 

Destination Folder” folder ekranında kurulum View Composer uygulamasının kurulum yapılacağı dizin bilgisi seçilir. Bu aşamada varsayılan dizini kullanımı yada “Change” butonu ile farklı bir dizine kurulum yapabilirsiniz.

Database Information” adımında; View composer için database bağlantısı yapılır. “ODBC DSN Setup…” butonu ile yeni bir database bağlantısı yapabilirsiniz.

Ben bu adımda daha önce yapılandırdığım ODBC DSN bilgileri tanımlayıp kurulum işlemine devam ediyorum.

SOAP port yapılandırma adımında kullanılacak olan port bilgisi tanımlanır.

Not : Basit Nesne Erişim Protokolü (SOAP) bağlantı noktası, Connection Server tarafından Composer ile XML biçiminde iletişim kurmak için kullanılmaktadır. Değiştirmek için belirli bir neden olmadıkça, bu ayarı değiştirmeyiniz.

Ready to Install the Program” adımında View Composer uygulamasının kurulumunu başlatmak için “Install” butonu kullanılır.  

Installer Completed” adımında kurulumu tamamlamak ve kurulum sihirbazını kapatmak için “Finish” butonu seçilir.

Not : Herhangi bir nedenle, View Composer’ın yüklenmesi başarısız olursa, kurulum günlükleri %TEMP%\vminst.log_date_timestamp dizininde tutulur.

İşletim sistemi yeniden başladığında “VMware Horizon 7 Composer” servisinin çalışıp/çalışmadığından emin olunuz.

Paylaş:
Kategori:VMware Horizon
ÖNCEKİ YAZI
VMware Horizon 7.12 Composer Server için ODBC Yapılandırması
SONRAKİ GÖNDERİ
VMware Horizon 7.12 Composer Server Limitleri