1. Anasayfa
  2. VMware Horizon

VMware Horizon 7.12 de Lisans Anahtarının Tanımlanması


VMware Horizon Connection server kurulumu tamamlandıktan sonra yapılması gereken ilk yapılandırma adımı Lisans anahtarının tanımlanması olmalıdır. VMware Horizon Connection Server’ı kullanabilmek için geçerli lisans anahtarı girilmesi gerekiyor.

VMware Horizon Management Console’da ilk oturum açışınızda, “Dashboard” ‘daki “System Health” bölümünde sistem üzerinde geçerli bir lisans anahtarının olmadığına dair uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız.

Horizon Management Consol’un “Settings” bölümünde yer alan “Licensing and Usage” bölümünde yüklü olan lisans anahtarı ve içeriği görüntüler. Sistem üzerine lisans anahtarını tanımlamak için “Edit Licence” butonu seçilir.

Açılan “Edit Licence” ekranına Horizon View Connection Server için geçerli bir lisans anahtarı tanımlayınız. VMware Horizon View 4.0 sürümünden başlayarak günümze kadar olan bütün sürümlerde lisans anahtarı 25 karakterlik bir anahtardır. Kısa çizgiler dahil 25 karakterlik lisans anahtarını girin ve lisans girişini tamamlamak için “OK” butonuna tıklayın.

Not: Replicate Connection Server veya bir Security Server yüklediğinizde tekrardan lisans anahtarı yapılandırmanız gerekmeyecektir.

Lisans anahtarı tanımlandıktan sonra “Licening” bölümünde lisans anahtarınızı görüntüleyebilme, lisans ile gelen özellikler ve lisanslama model bilgisine erişebilirsiniz.

Usage” bölümünde lisans kullanımı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.