1. Anasayfa
  2. VMware Horizon

VMware Horizon 7.12 Security Server’de Pairing Password Yapıladırması


VMware Horizon Security Server kurulumuna başlamadan önce, bir eşleştirme parolası oluşturarak Connection Server’da Security Server için hazırlık gerekecektir. Bu şifre iki sunucuyu güvenli bir şekilde birbirine bağlamak için kullanılacaktır. Bu bağlantıyı ben bluetooth cep telefonunuzun arabanızdaki eller serbest sistemiyle eşleştirmek için kullandığınız işleme benzetirim.

Horizon Security Server, Horizon Administrator konsolunda belirtilen bir parola kullanılarak Horizon Connection Server ile eşleştirilir. Bu parola Security Server’ın yüklenmesi sırasında girilir ve özel ağdaki Connection Server ile güvenli iletişim kurulmasını sağlar.

Aşağıdaki adımlarda parolanın nasıl oluşturulacağı adım adım açıklanmaktadır.

VMware Horizon Connection Server’da yönetici ayrıcalıklarına sahip kullanıcı hesabı ile Horizon Administrator (Flex) ile oturun açınız.

Açılan Horizon Manager sayfasında sırasıyla; “View Configuration” -> “Servers” -> “Connection Servers” sayfasına gidiniz.

Security Server ile eşleştirmek istediğiniz Connection Server’i seçiniz, “More Commands” butonuna tıklatınız ve “Specify Security Server Pairing Password …” seçiniz.

Specify Security Server Pairing Password” penceresinde bir parola ve geçerli olacağı süreyi belirtin.

Bu ekranda parola belirtildiğinde, Security Server yüklemesi işlemine başlayabilirsiniz. Parola zaman aşımı kutusuna bu parolanın geçerli olması için bir zaman girin. Ayarladığınız sürenin Security Server’ı kurmak için size yeterli zaman tanıdığından emin olun. Parolanın süresi dolmadan kurulumun tamamlanamaması durumunda, yeni bir parola oluşturmanız yeterlidir. Bu durum geri dönmeniz ve yeni bir eşleme şifresi ayarlamanıza engel olur. Açılır kutudan şifre için yaşayacağınız sürenin saat mi yoksa dakika mı olduğunu da seçebilirsiniz. Bu ekranda işlemler tamamladığınızda “OK” butonuna tıklayınız.