1. Anasayfa
  2. VMware Horizon

VMware Horizon Enrollment Server Kurulumu


Kurulum işlemine başlamadan önce mutlaka “VMware Horizon Enrollment Server Sistem Gereksinimleri” makalemi incelemenizi öneririm. Bu yazımda yer alan sistem gereksinimlerinin karşılanıp/karşılanmadığını kontrol ediniz

Enrollment Server kurulumu için Connection Server ve Security Server kurulumlarında kullandığımı kurulum dosyasını “Run as administrator” ile kurulumu başlatılır.

Kurulum sihirbazını karşılama adımında, kurulum sihirbazı başlamak için “Next” butonu seçilir.

License Agreement” adımında lisans sözleşmesini onaylamak için “I accept the terms in the license agreement” seçilir ve ardından “Next” butonun seçilir.

Destination Folder” adımında Enrollment Server’in kurulacağı dizini isteğe bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Bu adımda herhangi bir değişiklik yapmadan kurulum sihirbazının bir sonraki adımına geçmek için “Next” butonuna basılır.

Installation Options” adımında “Horizon 7 Enrollment Server” seçeneği seçilir ve ardından “Next” butonuna basılır.

Firewall Configuration” adımında işletim sistemi güvenlik duvarımın kurulum sihirbazı tarafından yapılandırılması için “Configure Windows Firewall automatically” seçeneği seçilir.

Ready to install the Program” adımında kurulum sihirbazını çalıştırmak için “Install” butonu ile kurulum işlemi başlatılır.  

Installer Complated” adımında kurulum sihirbazını kapatmak için “Finish” butonu seçilir.

Horizon Enrollement Server kurulumu başarılı tamamlandıktan sonra Windows servislerinde “VMware Horizon View Enrollment Server” servisinin başlayıp/başlamadığını kontrol ediniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Enrollment Server için sertifika yapılandırılması için “VMware Horizon Enrollment Server, Active Directory CA’den Sertifika isteğinin yapılması” makalemdeki adımların uygulanması gerekiyor.